O MNIE

WSCHODY SŁOŃCA – WSCHODY PIĘKNA

Jestem artystyczną Duszą. Artystką fotografującą słońce, morze i piękno natury. Od ponad 5 lat każdego dnia praktykuję doświadczanie wschodów słońca na plaży w Sopocie. Od jesieni 2019 roku połączyłam je z wchodzeniem do zimnej wody Morza Bałtyckiego, które stało się dla mnie najważniejszym nauczycielem w drodze do odkrywania swojej wewnętrznej mocy.

Słońce jest energią życia, uzdrawia, transformuje i otwiera serce. O złotej godzinie gdy jest najpiękniejsze światło i najsilniejsza energia tworzę fotografie artystyczne, energetyczne, medytacyjne i transformujące. Każda fotografia jest unikatowym zapisem światła, słońca i energii.

Intuicyjna praktyka celebrowanie piękna pozwoliła mi przejść przez najtrudniejsze życiowe doświadczenie i rozwinąć artystyczne skrzydła.
Na co dzień inspiruje ideą zachwytu jako formą samouzdrowienia i drogą do wewnętrznej radości życia. Zachęcam do codziennych naturalnych praktyk podczas wschodów słońca, polegających na doświadczaniu: sungazing, morsowanie, wejścia do zimnego morza, talasoterapia, helioterapia, kontakt z naturą, medytacja, świadomy oddech, zachwyt, wsparcie energetyczne grupy…

Od trzech lat jestem bardzo zaangażowana w działania na rzecz sopockich łabędzi i innych ptaków i zwiększenia społecznej świadomości szkodliwości dokarmiania ich chlebem i resztkami jedzenia.

MOJA HISTORIA

Jest taka magiczna chwila o poranku, której doświadczanie odmienia moje życie…

We wrześniu 2017 roku pod wpływem inspiracji zaczęłam świadomie praktykować kontakt z naturą i powróciłam do mojej pasji, do fotografii. Dzień przed moimi urodzinami 5 lutego 2018 roku podjęłam decyzje, że będę codziennie przychodzić na wschody słońca i doświadczać tej chwili i energii wschodzącego słońca.

Po miesiącu tej praktyki podjęłam decyzje, że będę ją kontynuowała przez rok i tak zaczęłam roczne WYZWANIE#rusz_się. 4 marca 2018 roku ukończyłam WYZWANIE#rusz_się 365 wschodów słońca, które to okazało się największym wyzwaniem mojego życia … i rozpoczęłam kolejne roczne WYZWANIE#rusz_się L i g h t & S o u l  codziennej porannej praktyki fotografowania i podążania za światłem połączonej z praktykami duchowymi.

Od 3 listopada rozpoczął się dla mnie nowy etap życia: morsowania i wejść do zimnego Bałtyku o wschodzie słońca. Tuż po ukończeniu wyzwania 6 marca 2020 roku nastał czas pandemii co zmobilizowało mnie jeszcze bardziej aby nadal codziennie praktykować wschody słońca i wchodzenia do morza. Ten czas okazał się dla mnie najbardziej twórczym okresem, zachwyciłam się fotografowaniem natury i ludzi z perspektywy morza podczas wejść do zimnej wody. Powstał nowy rodzaj moich fotografii. Fotografie mocy. W tym czasie w naturalny sposób stworzyłyśmy z Julią Łaszkiewicz, z którą to wszechświat połączył mnie w magiczny sposób, społeczność i inicjatywę Morze Aniołów. Została też ukończona i wydana książka Julii Magia Grupy pod patronatem Morza Aniołów, której jestem jednym z 50 współtwórców. Ilustrowana jest m.in. moimi fotografiami. Zostałam zaproszona do opisania swojej historii w rozdziale SENS ISTNIENIA.

MOJA INTENCJA

Fotografowanie jest tym co kocham, to moje malowanie światłem i codzienna medytacja.

Kocham słońce i naturę a przez morsowanie pokochałam zimne morze Bałtyckie. Fotografie są magicznym zapisem chwil często z niezwykła historią. Chce się dzielić pięknem, które widzę, tym co zachwyca i porusza moje serce i moja Duszę. Chcę wnosić do życia ludzi piękno, światło i dobrą energię. Zakochałam się we wschodach słońca, sopockiej plaży, morzu i na nowo odkryłam magię natury Sopotu, w którym mieszkam od ponad 20 lat. Ta praktyka piękna cały czas zmienia mnie i moje życie i wpływa na innych ludzi. Chcę inspirować inne osoby do odważenia się na zmianę, do systematycznego działania dla siebie.

Świat przyrody jest niezwykle piękny ale też bardzo nieprzewidywalny. Jesteśmy integralną częścią natury, która może być dla nas ogromnym wsparciem. Dla mnie jest niewyczerpaną inspiracją.

Każdy wschód słońca jest cudem i nowym początkiem i każdy może tego doświadczyć.

Chcę inspirować i wypełniać różne przestrzenie i sieci społecznościowe moimi fotografiami ukazującymi piękno natury i piękno ludzkiej natury aby pobudzić zachwyt i zwiększyć świadomość potrzeby zadbania o nasze środowisko i potrzeby zadbania o samych siebie.

Wierzę, że piękno i dobro są silniejsze od przeciwności losu. Fotografia jest moim sposobem na wniesienie do świata tak potrzebnego teraz spokoju, ukojenia i piękna. Mam nadzieję, że gdziekolwiek jesteś, Ty też możesz stać się twórczym źródłem piękna, radości, dobroci i mocy.